WSF

Użytkowe i nie tylko

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2010-11-17 16:17:30

madness

Administrator

Zarejestrowany: 2010-11-15
Posty: 5
Punktów :   

Funkcjonownie forum

Pierwsza sprawa - wkurzające reklamy

Jest wygodna metoda na szybkie się ich pozbycie. Jeżeli korzystacie z Firefoxa to jest darmowy dodatek Adblock Plus [dostepny tutaj https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/1865/ ] ktory blokuje wszystkie reklamy na tym forum

po instalacji  wchodzimy na forum i przy tym duzym banerze reklamowym mamy opcje 'zablokuj' w prawym gornym rogu reklamy. wybieramy domyslna opcje blokowania adresu reklamy i potem juz zadna nie wyskakuje. sam teraz korzystam z tej metody i jak narazie nie wyskakuja wiecej zadne smieci.

jezeli chodzi o pozostale przegladarki to moge jeszcze sprawdzic czy nie ma jakichś wtyczek do Chrome'a ktore by to zablokowaly
mam nadzieje ze pomoglem


Druga sprawa -  tego co pamiętam było pytanie czy nie da się zrobić powiadomień mailowych z forum, o tym że są nowe posty. Przegrzebałem wszystkie ustawienia dostepne na pun.pl i nigdzie nie moge takiej opcji znalezc
jest tylko opcja subskrypcji wątku przy której powinny dochodzić powiadomienia o nowych postach w danym wątku, ale jeszcze będę tą opcję sprawdzał.

z praktycznych opcji jest możliwość włączenia opcji portalu - wtedy pod adresem wsf.pun.pl będą się wyświetlały m.in. najnowsze posty i wątki a do forum będzie się przechodziło po kliknięciu w odpowiedni link. jeżel chcecie to mogę taką opcję włączyć na próbę jeżeli może to jakoś ułatwić wam korzystanie z forum

Offline

 

#2 2010-11-17 19:40:21

pawelp

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 20
Punktów :   

Re: Funkcjonownie forum

mi sie wydaje ze tak jak jest, jest okej, tzn lipa ze nie mozna zrobic tych powiadomien, no ale jak sie nie da, to sie nie da

strona glowna pod wsf.pun.pl chyba nie da za duzo, bo i tak trzeba tam wchodzic zeby sie dowiedziec, czy sa nowe posty czy nie.

w zasadzie chyba nie ma takiego lepszego wyjscia niz jest teraz mozna np tak jak Małgosia zrobila ostatnie, ze wrzucac wazniejsze rzeczy na forum i informowac potem mailem, choc w sumie to wyjdzie na to samo jakby pisac maile do wszystkich

czyli konkluzji nie ma.

Offline

 

#3 2010-11-18 10:13:24

madness

Administrator

Zarejestrowany: 2010-11-15
Posty: 5
Punktów :   

Re: Funkcjonownie forum

dobra, powiadomienia do nowych postów w obserwowanym wątku działają sprawnie - starczy oznaczyć, że dany wątek jest obserwowany i na maila leci info przy pierwszym nowym poście i kto go napisał.

na początku może być to troche upierdliwe, żeby oznaczać sobie wszystkie interesujące wątki, ale to jedyne wyjście na otrzymywanie powiadomień w tym serwisie ^^"

Offline

 

#4 2010-11-18 22:41:00

madness

Administrator

Zarejestrowany: 2010-11-15
Posty: 5
Punktów :   

Re: Funkcjonownie forum

i obiecane - dla tych którzy używają Chroma - do blokowania reklam jest AdBlock https://chrome.google.com/extensions/de … idom?hl=pl

ktory automatycznie wylacza reklamy, starczy tylko zainstalowac

Offline

 

#5 2010-12-03 11:30:11

fou

Administrator

Zarejestrowany: 2010-10-23
Posty: 25
Punktów :   

Re: Funkcjonownie forum

Spokk.

Ilości przeogromnej wątków nie ma, więc da radę oznaczać to ręcznie ;-)

Offline

 

#6 2010-12-03 11:34:38

fou

Administrator

Zarejestrowany: 2010-10-23
Posty: 25
Punktów :   

Re: Funkcjonownie forum

Co do reklam. Wszystko spokk działa a właściwie reklamy nie działają uff. Nie wpadłam na najprostsze rozwiązanie czyli blokowanie reklam. Dziekki!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.plemionanet.pun.pl www.xshippuudenx.pun.pl www.narutosekai.pun.pl www.nakacu.pun.pl www.metin2-mmog.pun.pl